Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Науково-дослідна співпраця Україна – Перу.

У 2013 році ректор університету Кулик М.С. перебував з робочим візитом у Республіці Перу. Під час поїздки було досягнуто домовленостей, щодо спільної науково-дослідної співпраці в рамках якої ст. науковий співробітник, к.б.н., доцент кафедри біотехнології ІЕБ Карпенко Валерій Іванович з 16 листопада по 16 грудня 2013 року знаходився у відрядженні в Перу з метою обміну досвідом в галузі відновлювальної зеленої енергетики,  проведення екологічного та енергетичного аудиту біотехнологічних та інших установ.

Карпенко В.І. ознайомився з навчальними і науковими лабораторіями університетів: Universidad Nacional De San Agustin, Universidad Nacional de Ucayali, Universidad Nacional Intercultural de la Amazonia. Відвідав базу біологічних станцій очистки стічних вод в Chilpina та Еnlozada м. Arequipa, та інші промислові і комунальні об’єкти.  Для членів вченої Ради, викладачів та студентів Universidad Nacional De San Agustin провів науково-практичний семінар “Розвиток Зеленої енергетики”.

Під час робочих зустрічей керівник департаменту енергетики міста Arequipa, заступник міністра енергетики Перу підтвердив зацікавленість у співпраці департаменту енергетики Перу з Національним авіаційним університетом, окреслено етапи проведення робіт з модернізації проінспектованих об’єктів, для отримання біогазу і електроенергії з відходів та біомаси, створено план сумісних науково-дослідних робіт на обраних робочих об’єктах для підтвердження отриманих теоретичних результатів з ефективності їх модернізації.

За сприяння розвитку науково-технічної співпраці між НАУ (Україна) та університетами De San Agustin, Universidad Nacional de Ucayali, Universidad Nacional Intercultural de la Amazonia (Перу) під час відрядження в Перу Карпенко Валерію Івановичу вручені Почесна Грамота та орден Почесного гостя Перу від міністерства енергетики Перу.