Проект EWENT реалізується в рамках програми Erasmus Mundus Action 2 Lot 8 та координує степендіальну програму, яку фінансує Європейський Союз.

Програма Erasmus Mundus має на меті пропагувати Європейську вищу освіту, вдосконалювати та впроваджувати кар’єрний зріст студентів та розвивати міжкультурне взаєморозуміння шляхом співпраці з третіми країнами. Програма співпрацює з системами ВО європейських країн та країн третього світу, програмами обміну та мобільності на всіх рівнях освітянської влади, включаючи стипендіальні системи. В програмі можуть брати участь студенти (випускники, магістранти, аспіранти, докторанти) та штат (адміністративний та викладацький).

Основними цілями програми Erasmus Mundus Partnerships (Action 2) є:

- збагачення суспільства спеціалістами з досвідом роботи та високою кваліфікацією;

- впровадження плану мобільності для студентів, науковців та академіків з країн третього світу, особливо з серед тих, що були обрані на основі академічних здобутків задля отримання досвіду в країнах ЄС;

вклад в розвиток людських ресурсів та міжнародного співробітництва у ВНЗ країн третього світу шляхом впровадження швидких планів мобільності між країнами ЄС  та країнами третього світу відповідно до принципів рівності та недискримінації.

Програма EWENT (East-West European Network on higher Technical education) може вважатися основою для побудови східно-західного європейського партнерства та співробітництва.