Центр європейської освіти при Яґеллонському університеті в Кракові (Польща)

Яґеллонський університет, часто Краківський університет – найстаріший державний університет в Європі й один з найбільших у Польщі, що має найпотужнішу освітню й наукову базу, а також унікальну історію, що йде корінням у 1364 рік (у 2014 році ВНЗ святкує своє 650-річчя).

Усі освітні програми приведені в повну відповідність з Болонським процесом. Діє система European Credit Transfer System (ECTS), забезпечуючи зв'язок навчання в JU з навчанням в університетах інших європейських країн, а значить, роблячи студентів мобільними завдяки партнерським угодам з багатьма зарубіжними ВНЗ. Навчання проходить в основному польською мовою, але є також й англомовні програми (більше десяти) та кілька німецькомовних.

З 1999 року працює фонд стипендій Яґеллонського університету. Він надає стипендії студентам та аспірантам (PhD), а також аспірантам і науковцям із Центральної та Східної Європи, країн колишнього СРСР і країн Балканського півострова.

Магістерська програма з європеєзнавства складається з високоякісних післядипломних англомовних курсів. Студенти відвідуватимуть заняття з їхньої спеціальності та додаткових дисциплін згідно з їхнім науковим напрямом та особистими вподобаннями. Максимальна тривалість навчання – 4 семестри.

Мета програми: забезпечити студентів ґрунтовними та міждисциплінарними знаннями в сфері сучасних європейських відносин. Організатори зосереджують свою увагу на вивченні політичних, економічних і культурних особливостей Центральної та Східної Європи, а також ЄС.

Напрями досліджень:

-         Європейський союз (ЄС);

-         Центральна та Східна Європа;

-         європеїзація та державне управління в Центральній і Східній Європі;

-         Центральна та Східна Європа: дослідження;

-         Голокост і тоталітарні системи.

Стажування та позанавчальні академічні можливості

Яґеллонський університет співпрацює з багатьма важливими дослідницькими центрами в Європі, а Центр європейської освіти підтримує зв’язки з місцевими організаціями та установами, які можуть надати студентами можливість ознайомитися з сучасними завданнями, проблемами та особливостями розвитку найкращих незалежним закладів Кракова. Також студентам рекомендуються брати участь у численних конференціях і семінарах у Польщі та Європі, надсилаючи статті та наукові роботи для їхнього представлення міжнародній аудиторії. Працівники Центру європейської освіти готові допомогти студентам обрати потрібний їм захід і підготувати необхідні документи.

Перелік курсів:

-         Європейська цивілізація;

-         Інститути ЄС і процес прийняття рішень;

-         Фінансування в ЄС;

-         Євроінтеграція: теорія та практика;

-         Політична та соціальна історія ХХ ст. Центральної та Східної Європи;

-         Іноземні та міжнародні зв’язки в Центральній і Східній Європі;

-         Громадянство, міграція та багато культурність у Європі;

-         Вступ до європейського єврейського релігієзнавства, культурології та суспільствознавства;

-         Іноземна політика та політика безпеки ЄС: безпека євроатлантичного регіону на початку ХХІ ст.;

-         Російська думка щодо Європи;

-         Європеїзація та трансформація колективної ідентичності;

-         Управління, судочинство та внутрішні політика ЄС;

-         Гендерні питання, демократія та громадянство в Центральній і Східній Європі;

-         Міфи та символіка євроінтеграції – західні та східні перспективи;

-         Єврейський спадок польської Галіції;

-         Бути (чи не бути) жителем Центральної Європи: література та суспільство;

-         Значення та цінність демократії з філософської перспективи;

-         Іноземна політика та політика безпеки ЄС: іноземна політика Європейського Союзу;

-         Економіка Центральної Європи: від транзиту до членства в ЄС;

-         Засноване на знаннях суспільство: дослідницькі проекти та компетенція в ширшому суспільстві;

-         Євроінтеграція та політика на Балканах;

-         Політика та уряд у пострадянській Росії;

-         Міжнародний розвиток: від Бреттон-Вудської угоди до Лісабонського договору;

-         Мистецтво та музеї.

Робочі мови: польська, німецька, французька, російська.

Плата за навчання протягом повної 2-річної магістерської програми з європеєзнавства для студентів з України становить 7.600 EUR.

Проживання: гуртожиток з повністю умебльованими кімнатами на двох або трьох чоловік. Щомісячна плата – 345 PLN (близько 100 USD), до якої входить користування електричними приладами та доступ до мережі Інтернет. Гуртожитки знаходять неподалік від Центру європейської освіти, де проводяться заняття – 10–15 хвилин пішки.

Необхідні документи:

-         аплікаційна форма;

-         письмова згода наукового керівника, консультанта з навчання закордоном і/або реєстратора з домашнього навчального закладу на навчання в Яґеллонському університеті;

-         додаток з оцінками або інші записи про академічні досягнення, включаючи інформацію про здобуті наукові ступені;

-         резюме;

-         дві паспортні фотографії;

-         копія першої сторінки паспорта;

-         підтвердження рівня володіння англійською мовою.

Дедлайн подачі заявок: 11 лютого 2016 року.

Додаткову інформацію шукайте на сайті: