Юдін Михайло

Завдяки програмі Erasmus Mundus EWENT я отримав змогу протягом одного навчального року навчатися у ЧВУТ (Чеський технічний університет в м. Прага). Система освіти ЧВУТ має деякі відмінності від українських вузів. Перше, що приємно здивувало, це невимушеність навчального процесу, молодий викладацький склад та свобода обирати навчальні дисципліни.

З першого дня навчання я подумав: " Спокійно у вас тут " - і це переконання збереглося до сьогодні. Нам , як студентам ERASMUS, була надана повна свобода вибору навчальних дисциплін будь-якого факультету , будь-якої спеціальності , можливість обирати дисципліни у відповідності з програмою домашнього університету. Процес обрання та реєстрації навчального плану налагоджений добре , і проблем не виникало. Він був зведений до отримання логіну та паролю до веб сервісу, де в подальшому студент власноруч обирає необхідні дисципліни та реєструється. Таким чином, за рахунок новітніх технологій будь-яка бюрократія зведена до мінімуму, що було дуже зручно, особливо іноземним студентам.

Викладачі - висококваліфіковані професіонали, подекуди доволі молоді, але знають свою справу і вміють навчати. В університеті відчувалось, що викладач не намагається показати свою перевагу. Він, як товариш чи бізнес партнер, який щиро хоче допомогти у вивченні, іноді далеко непростих речей.

Прага - чудове місце для життя та навчання! Університет забезпечує студентів прекрасним житлом. У гуртожитках студентського містечка мешкають по двоє. Містечко має все необхідне для навчання та розвитку: їдальні, ресторани, паби, безкоштовні тренажерні зали, більярд, тенісні, футбольні та волейбольні майданчики тощо. Особливо приємно було відчути себе частинкою студентської спільноти в атмосфері дружніх стосунків, де завжди знайдеш допомогу та підтримку, незалежно від національності, соціального статусу чи інших відмінностей.

Я вважаю , що вивчення мови , культури та історії країни , яка тебе приймає, є, як мінімум, правилом гарного тону , а тим більше коли це братський слов'янський народ , оскільки не можна розглядати історію своєї країни окремо від інших країн, світових процесів . Тому такі дисципліни, як чеська мова та чеська культура були чудовою можливістю розширити світогляд.

Поклавши руку на серце, я можу щиро сказати, що кожного дня я йшов на навчання як на свято.

Щиро дякую відділу міжнародних зв'язків НАУ, проректору з міжнародних зв'язків Зарубінській І.Б., керівництву ІКІТ, особливо Сидорову М.О., координатору проекту Яновському Ф.Й. та всім іншим за Вашу допомогу у сприянні щодо моєї участі в цьому проекті!